Powiększenie tekstu
Skrzynka podawcza

Skrzynka umożliwia składanie wniosków w formie elektronicznej- kliknij aby wejść

Godziny pracy
Do poniedziałku do piątku
w godz. 8.00-16.00.
Profil zaufany

Profil zaufany - bezpłatna metoda potwierdzania tożsamości w elektronicznych kontaktach z administracją na platformie e-puap. Kliknij aby założyć.

Informator SMS
Kalendarz
Maj 2019
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Portal OTO GMINA

Promocyjne informacje o Gminie Skórzec

Ciasteczka
Wykorzystujemy ciasteczka (cookies) w celu gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu. Stosowane przez nas pliki typu cookies umożliwiają utrzymanie sesji po zalogowaniu. Można wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Gmina Skórzec z rewizytą w Mühlenbecker Land 5-8.04.2019 r.

 

 

 

 

Galeria zdjęć – Niemcy 2019

W dniach od 5 do 8 kwietnia 2019r. delegacja z naszej gminy  gościła w partnerskiej gminie Mühlenbecker Land.

Nasi przedstawiciele w osobach Pana Jerzego Długosza – Wójta Gminy, Pani Anety Cabaj – Skarbnika Gminy i Pani Anny Wiśniewskiej – zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Skórcu,  prezentowali Gminę Skórzec   na odbywającym się w tym czasie „Festynie Ratuszowym 2019”. W ratuszu zorganizowana została  wystawa poświęcona naszej gminie, gdzie zaprezentowano   najciekawsze miejsca z naszego regionu oraz prace plastyczne wykonane przez młodych artystów, uczniów  szkół z terenu Gminy Skórzec .  Na stoisku wystawiliśmy tradycyjne ozdoby Wielkanocne, których przygotowywanie kultywowane jest w naszych domach od pokoleń. Wójt gminy Skórzec – Jerzy Długosz podczas prezentacji Gminy zadeklarował, chęć dalszej współpracy pomiędzy  naszymi gminami.  

Na festynie można było również podziwiać prace lokalnych artystów z gminy Mühlenbecker Land.

Podczas pobytu nasza delegacja uczestniczyła między innymi w  uroczystości oddania do użytku nowego przedszkola  oraz odsłonięci  partnerskiej tablicy pamiątkowej w sołectwie Buchhorst. Drugi dzień Festynu poświęcony był debacie na temat bezpieczeństwa publicznego.   Minister Spraw Wewnętrznych Landu Brandenburgia Pan Karl-Heinz Schröter, Pani Inka Grossman-Reetz – parlamentarzystka parlamentu Brandenburgii i  Pan Jerzy Długosz – Wójt Gminy w krótkich wystąpieniach poinformowali obecnych  o formach realizacji zadań dotyczących bezpieczeństwa publicznego realizowanych przez samorządy na podległym im terenie.

Wizyta ta była okazją do wymiany doświadczeń dotyczących funkcjonowania samorządu  oraz organizacji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne takich jak Policja i Straż w Niemczech i  Polsce.

print